Branża Szkolnictwo Wyższe


W naszej firmie stawiamy na innowacyjność nie tylko technologiczną ale również na kreowanie nowych trendów w świadczeniu usług dopasowanych do potrzeb naszych Klientów. Poddaliśmy analizie procesy zachodzące w obsłudze naszych klientów i na bazie tych doświadczeń opracowaliśmy ofertę zróżnicowaną branżowo. To zupełnie nowatorskie podejście do outsourcingu. Dzięki temu możemy lepiej trafić w potrzeby naszych obecnych i potencjalnych Klientów i zaproponować usługi sprofilowane czyli uwzględniające specyficzne wymagania konkretnych sektorów.

 

Wymagania stawiane aktualnie przed firmami outsourcingowymi przez klientów to przede wszystkim dopasowanie poziomu i zakresu usług do konkretnej specyfiki branży, przedsiębiorstwa i doskonała znajomość procesów klienta. Coraz mniej firm może i chce sobie pozwolić na koszt i ryzyko „uczenia się ich organizacji” przez firmę outsourcingową w początkowym okresie współpracy.

 

Jednym z przykładów jak istotne jest branżowe sprofilowanie i przygotowanie usługi outsourcingowej jest specyfika branży Uczelni Wyższych, które jako prywatne placówki coraz częściej sięgają po usługi outsourcingu w celu optymalizacji kosztów działania.

 

Prawidłowe rozliczanie czasu pracy, jak również naliczania płac nauczycieli akademickich wbrew wszelkim przekonaniom znacząco różni się standardowych obwarowań prawnych oraz algorytmów, które mają zastosowanie przy „zwykłym” pracowniku.

W tym szczególnym przypadku, jakim jest zawód nauczyciela akademickiego nadrzędnym źródłem prawa jest Ustawa o Szkolnictwie Wyższym, a w kwestiach nieregulowanych z kolei odsyła nas do Kodeksu Pracy. To właśnie swoiste przewartościowanie powoduje odmienność zachowań w kwestii prawidłowego prowadzenia kadr, jak również naliczenia płac nauczyciela akademickiego.

 

Szerzej na ten temat znajdą Państwo w jednym a naszych artykułów branżowych: Outsourcing branżowy - kadry i płace Wyższej Uczelni

 

Posiadając doświadczenia w obsłudze sektora edukacyjnego a konkretnie Wyższych Uczelni, Equity Investments S.A. oferuje kompleksowe i uwzględniające uwarunkowania prawne usługi:

  • Outsorcingu finansów i księgowości;
  • Outsourcingu kadr i płac;
  • Outsourcingu controllingu i analiz;
  • Doradztwa.

 

Gwarantujemy naszym Klientom zgodność z branżowymi uwarunkowaniami prawnymi:

  • Ustawa o Szkolnictwie Wyższym;
  • Regulacje Państwowej Komisji Akredytacyjnej.

 

Dysponujemy specjalistycznym oprogramowaniem finansowo-księgowym i kadrowo-płacowym dedykowanym dla pacówek edukacyjnych.

 

Jeśli są Państwo zainteresowani szczegółowym poznaniem możliwości jakie w ramach usług outsourcingowych możemy zaproponować Wyższym Uczelniom – zapraszamy do kontaktu z naszymi Ekspertami.

 

Biuro Obsługi Klienta:

ul. Kościuszki 27, 41-300 Dąbrowa Górnicza

Centrala Katowice:

ul. Ścigały 10, 40-208 Katowice

  Partnerzy:

 

 

Projekt i wykonanie NEW DESERT